گزیده های شبکه اجتماعی

گزیده های شبکه اجتماعی

حمایت استارت آپهای هوش مصنوعی

بزرگترین استارت آپ هوش مصنوعی در جهان در کمتراز یک ماه توانست ۱.۲ میلیارد دلار تامین مالی کند، کمپامی سنس تایم چینی در حالی به این رکورد دستیافت که موسسه فایدلیتی اینترنشنال جزو سهاداران بزرگ آن هستند، هم اکنون چین برنامه بسیار بزرگی برای حمایت از استارت آپهای حوزه هوش مصنوعی دارد آیا برنامه ای برای حمایت از استارت آپهای هوش مصنوعی در ایران داریم ، پدیه ای که در جهان تکنولوژی به عنوان انقلابی سیاسی قلمداد می شود

سرمايه گذاري در كشاورزي و زنجيره ارزش آن

جمعیت جهان تا سال 2050 به حدود 9.73 میلیارد نفر خواهد رسید. با توجه به تقاضا، میزان تولیدات محصولات کشاورزی تا 50% باید افزایش یابد. حجم سرمايه گذاري بزرگي در كشاورزي و زنجيره ارزش آن خواهيم داشت، آيا در ايران به سمت بهينه كردن و حرفه اي كردن تامين مالي و سرمايه گذاري كشاورزي ميرويم؟

ذخایر طلای جهان

ذخایر طلای جهان ، ایالات متحده امریکا با بیش از ۸ هزار تن اولین دارنده ذخایر طلای جهان است و چین ششمین کشور ، آنچه که توجه را جلب می کند ذخایر طلای روسیه است که با افزایش ذخایر در ۳ سال گذشته به رتبه هفتم رسیده است، این اقدام روسیه در جمع آوری طلا پس از بحران کریمه شدت گرفته است..

خبر:

افتتاح سه کارخانه جدید فولکس‌واگن در چین برای تولید خودروهای شاسی‌بلند و برقی فولکس‌واگن و شرکای چینی‌اش قرار است بیش از ۱۷ میلیارد دلار برای توسعه فناوری‌های خودروهای برقی و خودران و نیز ترویج شیوه‌های جدید حمل‌و‌نقل در چین سرمایه‌گذاری کنند.

نرخ دلار برای واردات کالاهای اساسی

این متن دقیقا یک روز پس از ارایه مدل ارزی مبتنی بر ۴۲۰۰ تومان منتشر شده است، متاسفانه در همین ایام صادرکنندگان از ارایه ارز به این قیمت خودداری می کنند، واردات رکورد ثبت سفارش ۵ میلیارد دلاری را زده است و فرار سرمایه با روشهای جایگزین ادامه دارد،واردکنندگان واقعی دچار کمبود مواد اولیه در انبار ها شده اند و هنوز مشخص نیست کالا های وارداتی به قیمت دلار ۴۲۰۰ تومانی عرضه شود ، تورم حرکت صعودی خود را دنبال می کند! آیا بهتر نبود نرخ ۴۲۰۰ تومانی فقط برای کالاهای اساسی محدود شود و به جای سامانه نیما از بورس ارز استفاده می کردیم؟ زمان ارزشمند ترین دارایی یک ملت است، آن را با تجربه کردن تجربه های شکست خورده از دست ندهیم

ما در ایران امروز در حوزه تامین مالی و سرمایه گذاری نیاز به حضور نیروهای مستعد، مستقل و کاردانی داریم که به دانش روز مسلط و به جهان امروز اشراف داشته باشند، این نیاز در حوزه بازار سرمایه ، بانکها صندوق های سرمایه گذاری به شدت احساس می شود، و امیدورام از پتانسیل بالای نیروهای جوان و مستعد در ایران استفاده بهینه ببریم. نکته امیدوار کننده حضور چنین افرادی در فضای اقتصادی ایران است اما آیا می توانیم از وجود آنها استفاده ببریم؟

central banks

This is why central banks shouldn't play cryptocurrencies at their own game wef.ch/2rOdZgZ #economics

ذخایر ارزی جهان

همانطور که مشاهده میکنید بیش از ۶۳ درصد ذخایر ارزی جهان به دلار امریکا ، ۲۰ درصد یورو ، ۴.۵ درصد ین ژاپن ، ۴.۵ درصد پوند استرلینگ و در نهایت ۱.۱ درصد یوان چین است ، به خوبی وزن دلار به عنوان ذخایر کشورها قابل مشاهده است ، نکته دیگر وزن ایالات متحده در نقل و انتقالات مالی ، پرداختها و تراکنشهای جهانی است ، پس دوستانی که در خصوص به زیر کشیده شدن سلطه دلار در کوتاه مدت بسیار خوشبین هستند حتما می دانند که نظام مالی جهان و سازوکارهایش باید به مرور تغییر یابد تا دلار به عنوان یک ارز سلطه خود را از دست بدهد ، این امر موجب جنگ ارزی شده است که برنده آن به هیچ وجه به زودی مشخص نخواهد شد. امیدوارم کمی در تحلیلهایمان به داده های کلان بین المللی بیشتر رجوع کنیم و تحلیلهایمان مبتنی بر داده های به روز باشد و نه آرزوها!

ذخایر ارزی جهان

چین با بیش از ۳۱۶۲ میلیارد دلار ذخایر ارزی بزرگ ترین ذخایر ارزی جهان را دارد ، ژاپن جایگاه دوم و سوییس جایگاه سوم را در اختیار دارد، هنگ کنگ به تنهایی ۴۵۷ میلیارد دلار ذخایر ارزی دارد، جالب است بدانید ۶۳.۳ ٪ ذخایر جهان به دلار امریکا ، ۲۰ ٪ یورو و ۴.۵ ٪ ین ژاپن است و فقط ۱.۱ درصد ذخایر جهان یوان چین می باشد.

محيط كسب و كار ايران

آيا محيط كسب و كار ايران اجازه ظهور افرادي نظير جك ما را ميدهد؟آيا محيط كسب و كار ما توانايي حفظ افرادي نواور و پيشرو را دارد؟ظهور، ادامه فعاليت نواوران خود يكي از زمينه هاي ورود و عدم خروج سرمايه است !

Financing models are changing the world, within and outside the traditional banking....

پیمانهای بزرگ تجاری

ایران عضو هیچ پیمان بزرگ تجاری در جهان نیست، پیمانهای بزرگ تجاری همانند اسیا پاسفیک ، شانگهای، مشترک المنافع و ...

توسعه تكنولوژي بلاك چين

آيا از فرصت بينظيري كه امروز با توسعه تكنولوژي بلاك چين در تمامي حوزه ها ايجاد شده استفاده خواهيم كرد؟ يا زمان را از دست خواهيم داد؟

رتبه بندی اعتباری و اهمیت آن در تامین مالی بین المللی

سالها در خصوص رتبه بندی اعتباری و اهمیت آن در تامین مالی بین المللی کار کرده و نوشته ام ، سیستم رتبه بندی اعتباری...